Kopš viņa vētrainu aplausu debijas koncerta Londonā 18 gadu vecumā doktors Tims Rištons (Tim Rishton) ir baudījis izcilu starptautisku koncertu ērģelnieka, diktora, autora un lektora karjeru, kā arī ir ieņēmis augstākos amatus universitātēs Norvēģijā un Lielbritānijā.

Tims studēja kopā ar Suzi Džīnss (Susi Jeans). Viņš izglītojās Velsas universitātē, kur tika iegūts doktora grāds 18. gadsimta mūzikā un kur viņš vēlāk arī lasīja lekcijas, Rīdingas (iegūstot visas pirmās vietas ērģeļu spēlēšanas konkursos) un Mančesteras universitātēs.

Lai arī Tims ir vislabāk pazīstams ar savu vācu baroka repertuāru, viņš ir uzstājies ar dažādu mūziku - sākot ar Pulenka ērģeļu koncertu un 18.gs. britu skaņdarbiem līdz pat pilniem Baha ērģeļu darbiem, un sākot ar Franci Šmitu Karaliskajā Ērģelnieku Koledžā līdz skandināvu mūzikai Nordland festivālā. Pašreizējais grafiks ietver sevī daudzus koncertus dažādās pasaules valstīs.

Viņš ir lasījis lekcijas un vadījis meistarklases (vairākas no tām tika arī pārraidītas) norvēģu, angļu un velsiešu valodās daudzās universitātēs. Viņš ir veidojis regulāras radio un TV pārraides norvēģu kanālā NRK, kā arī HTV, S4C un BBC, ieskaitot BBC1 pārraidīto Ziemassvētku dievkalpojumu.

Viņš ir izveidojis vairākus solo ierakstus, kā arī ierakstus kopā ar Aledu Džounsu (Aled Jones), Saimonu Robertsu (Simon Roberts) un citiem. Pašlaik viņš ieraksta itāļu baroka mūzikas CD, Jorkšīras komponistu mūzikas CD sēriju, Baha „Fūgas māksla” dubulto CD, kā arī gatavo norvēģu ērģeļu mūzikas CD, kurā tiks iekļauti divi galvenie darbi, kas ir sarakstīti speciāli šim notikumam.

Līdzās ar ērģeļu mūzikas ierakstu izlaišanu un daudzu rakstu publicēšanu zinātniskajos žurnālos, The Revised New Grove un vācu mūzikas enciklopēdijā Die Musik in Geschichte und Gegenwart, Tims ir arī sarakstījis vairākas grāmatas par baznīcas mūziku, norvēģu kultūru un mūzikas izpratni.

„lielisks ērģelnieks”
"en fremragende orgelspiller"
Gudbrandsdalen og Lillehammer Tilskuer
 
„Džona Perija atklāšanas skaņdarba laikā varēja aizvērt acis un sajust 18. gadsimta gaisotni. Baha C-minora „Passacaglia” bija spēcīga un piepildīta deja mūzikā”
"Under åpningsnummeret av John Parry kunne en lukke øynene og drømme seg til syttenhundretallet. Bachs Passacaglia i c-moll [var] en dans med kraft og fylde i musikken"
Finnmark Dagblad
 
„Augstākās klases ērgeļu mūzika”
"Orgelmusikk av ypperste klasse"
Sør-Varanger Avis
 
„Mēs ceram, ka šis ērģelnieks atgriezīsies Haštā (Harstad), jo mēs patiešām gribam viņu dzirdēt vēlreiz”
"Organisten vonar vi legg turen innom Harstad ein annan gong for han hyrer vi gjerne igjen"
Harstad Tidende
 
„Pusotras stundas garumā baznīca bija pārpildīta ar Vivaldi, Brāmsa, Baha un Mendelsona mūziku, ko izpildīja doktors Tims Rištons ... un ikvienu seju pārņēma laimīgs smaids”
"I halvannen time ble kirkerommet fylt med verker av Vivaldi, Brahms, Bach og Mendelssohn, framfrt av dr. Tim Rishton ... og salige smil strålte i hvert eneste ansikt"
Framtid i Nord
 
„Apbrīnojami labs ... pasaules klases ērģelnieks”
"Helt utrolig flott ... organist i verdensklasse"
Romsdals Budstikke
 
„Fantastisks ērģelnieks ... izraisīja lielu sajūsmu”
"Glimrande orgelspel ... vekte stor begeistring"
Sogn Dagblad

E-pasts